Групи психосоматичного здоров’я для дорослих

Групова психотерапія — форма психотерапії, при якій спеціально створена група людей (психотерапевтична група) регулярно зустрічається під керівництвом психотерапевта для досягнення наступних цілей: вирішення внутрішніх конфліктів, зняття напруги, корекції відхилень в поведінці, покращення свого самопочуття, та іншої психотерапевтичної роботи.

Кілька дуже різних людей створюють робочу групу. Вони збираються, усаджуються у коло і намагаються бути щирими один з одним — саме щирість запорука успіху групи. Вони говорять про те, про що зазвичай прийнято мовчати серед пристойних людей: про себе, про свій внутрішній світ, про наболіле, про своє ставлення один до одного, про ставлення до проблем, завдань і переживань інших людей, про почуття, які виникають у них у відповідь на почуття інших людей. Вони розкривають карти, щоб краще дізнатися — не інших, — самого себе, у цих взаємодіях. Але, при цьому, — вони поводяться один з одним так само, як вели б себе зі своїми знайомими, близькими, друзями, родичами, коханими, співробітниками та ін Вони отримують звичні труднощі у відносинах і, одночасно, нову можливість, шанс їх вирішити.

Задача психотерапевта, який працює з групою, — підтримувати описані вище процеси, робити ситуацію досить безпечною для роботи, бачити групу в цілому, допомагати їй усвідомлювати свій опір, створювати умови для того, щоб учасники побачили і свої подібності, і свої відмінності, і вжилися, незважаючи на це, в одній групі. Але сила, яка може щось змінити, — саме група, а не ведучий.